Praleisti ir eiti į turinį

Rima Čepurnienė: PADĖKA MINISTRUI PIRMININKUI SAULIUI SKVERNELIUI

čepurnienėNuo pat kovo mėnesio pandemija Covid-19 laiko visą ekonomiką savo gniaužtuose, karantinas prismaugė, greičiau jau pribaigia, visus kurie dirba turizmo srityje. Kaip nudžiugome, kai mūsų „Gelbėtojai“ – Lietuvos Vyriausybė, dirbantiems pagal IDV pažymą turizmo sektoriui ištiesė varganą pagalbos ranką, kiekvieną mėnesį mokėti po 257 EUR.

Iš kur paskaičiuota tokia suma, ponas Dievas žino. Atrodo lyg iš lubų nurašyta ir tiek….Ir kaip gali pragyventi iš šių skatikų? Kai pasižvalgai svetur – tai ne tik pavydu darosi, bet ir verkti norisi. Ispanijoje dirbantiems turizmo sektoriuje išmokama 600 EUR per mėnesį, atleidžiama nuo PSD įmokų, dengiama būstų nuomos išlaidos ir pan.

Jungtinėje Karalystėje yra tokia Self-employment Income Support Scheme(dirbantys pagal IDV pažymą). Ši sistema leis jums reikalauti mokesčiais neapmokestinamos dotacijos, kurios vertė yra 80% jūsų prekybos pelno, bet ne daugiau kaip £2,500 per mėnesį per ateinančius 3 mėnesius. Tačiau tai gali būti pratęsta. Dėl paramos galima kreiptis vis dar dirbant. Pajamų mokėtinos įmokos atidedamos iki 2021.01.31 ir dar gausybė visokių lengvatų.

Patarčiau „profesionalų“ komandai pasiskaityti: http://www.gov.uk. Ir apie Lenkijos vyriausybės pagalbą savo gyventojams: https:// http://www.gov.pl Tik po to daryti sprendimus, bet dabar jau šaukštai po pietų. Mokėjo kelis mėnesiukus tuos 257 EUR -tai ir tai gerai.

Bet staiga, kai rugpjūčio mėnesį baigėsi vargšiškas šelpimas – kaip perkūnas iš giedro dangaus. Atskrieja laiškas iš Sodros, kad esate skolingi valstybei…priskaičiavo už visus karantino mėnesius PSD įmokas… Laiškas atkeliavo rugpjūčio mėn.12 diena, o sumokėti privalu iki 17 d. Tik viena išlyga, kad „Jūs esate fizinių asmenų nukentėjusių nuo COVID-19 sąraše, todėl įmokų skolą galite dengti dalimis, sudarę atidėjimo sutartį“. Už tą varganą išmoką esame paversti skolininkais, ir kai atskaičiuoji tą skolą, tai vargiai ar po 200 EUR būtų….

Tai štai, kaip savo tautą myli mūsų išrinktieji: viena ranka išmeta išmaldą, kita ranka ją atima, greičiau pasakius išspiria lazdą iš ubago!


Rima Čepurnienė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: